|
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "БЕНТАМС АУДИТ" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
40182892 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
м. Київ, вул. Татарська, буд. 7, офiс 89 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
326/3, 30.06.2016 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(звiт незалежного аудитора)
Щодо фiнансової звiтностi
за 2016 рiк
Приватне акцiонерного товариства
«Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС»
код за ЄДРПОУ —19026153
Наданий незалежною аудиторською фiрмою
ТОВ «БЕНТАМС АУДИТ»
2017 р.
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(звiт незалежного аудитора)
щодо фiнансової звiтностi
ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦIЙНА ФIРМА «АС»
за перiод з 01.01.2016 р. по 31.12.2016 р.
по результатам перевiрки незалежною аудиторською фiрмою ТОВ «БЕНТАМС АУДИТ»
згiдно з договором №21-1/02/17 вiд «21» лютого 2017 р.
м. Київ «18» квiтня 2017 р.
АДРЕСАТ
Звiт незалежного аудитора призначається для власникiв цiнних паперiв та керiвництва Приватного акцiонерного товариства «Виробничо-комерцiйна фiрма «АС», фiнансовий звiт якого перевiряється i може бути використаний для подання до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
ЗВIТ ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
1. ВСТУПНИЙ ПАРАГРАФ
1.1. Основнi вiдомостi про Товариство
Повна назва Приватне акцiонерне товариство «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС»
Код за ЄДРПОУ 19026153
Мiсцезнаходження 04050,Україна, м.Київ вул. Мельникова 2/10
Дата видачi свiдоцтва про державну реєстрацiю Дата державної реєстрацiї: 03 серпня 1992 року.
Номер запису: 1 074 105 0011 014491
Основнi види дiяльностi 28.75.0 Виготовлення iнших готових металевих виробiв
28.52.0 Загальнi механiчнi операцiї
28.62.0 Виробництво iнструментiв
51.19.0 Посередництво в торгiвлi товарами широкого асортименту
22.33.0 Тиражування програмного забезпечення
29.42.0 Виробництво верстатiв для оброблення металу
Назва материнської (холдингової) компанiї Державна акцiонерна холдингова компанiя «АРТЕМ»
Зареєстрований капiтал 481 тис. грн
Директор Климчук Олексiй Мiлентiйович
Головний бухгалтер Хажанець Олена Григорiвна
1.2. Опис аудиторської перевiрки
Аудиторською фiрмою «БЕНТАМС АУДИТ» була проведена аудиторська перевiрка рiчних фiнансових звiтiв Приватного акцiонерного товариства «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС» (далi – Товариство), крiм статей цих звiтiв, що стосуються нарахування та сплати податкових платежiв та зборiв i їх похiдних статей, а саме: Баланс (Звiт про фiнансовий стан) ф.№1, Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) ф.№2, Звiт про рух грошових коштiв (за прямим методом) ф.№3, Звiт про власний капiтал ф.№4, Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi ф.№5, складених за результатами господарювання за перiод що перевiрявся, з метою висловлення незалежної думки стосовно:
• фiнансової звiтностi Товариства в цiлому;
• розкриття iнформацiї Товариства в фiнансовiй звiтностi за видами активiв у вiдповiдностi з положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi;
• розкриття iнформацiї Товариства в фiнансовiй звiтностi про зобов'язання у вiдповiдностi з положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi;
• розкриття iнформацiї Товариства в фiнансовiй звiтностi про власний капiтал у вiдповiдностi з положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi;
• розкриття iнформацiї Товариства в фiнансовiй звiтностi про Статутний капiтал (фонд) у вiдповiдностi з положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi;
• розкриття iнформацiї Товариства в фiнансовiй звiтностi щодо обсягу чистого прибутку у вiдповiдностi з положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi.
Перевiрка проводилась згiдно вимог Законiв України «Про цiннi папери та фондовий ринок», «Про господарськi товариства», «Про державне регулювання ринку цiнних паперiв в Українi», «Про аудиторську дiяльнiсть», Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (видання 2014 року), що прийнятi в якостi Нацiональних стандартiв аудиту згiдно з рiшеннями Аудиторської палати України № 320/1 вiд 29 грудня 2015 року, а саме: МСА 700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора» та iнших мiжнародних стандартiв та практики аудиту в Українi.
Аудиторська перевiрка була пiдготовлена та спланована з достатнiм рiвнем впевненостi про те, що фiнансова звiтнiсть не має суттєвих викривлень. Шляхом iнспектування, огляду, пiдтвердження i розрахункiв було виконано незалежнi процедури аудиторської перевiрки,
щоб отримати таку кiлькiсть аудиторських доказiв, яка дозволила сформувати аудиторську думку про те, що компоненти фiнансової звiтностi, фiнансова звiтнiсть не мiстять суттєвих викривлень. Незалежнi процедури перевiрки проводилися для отримання доказовостi повноти, точностi i правдивостi даних, котрi обробляються системою облiку ПрАТ «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС».
Суцiльно були перевiренi установчi документи, свiдоцтва про реєстрацiю та присвоєння статистичних кодiв, фiнансова звiтнiсть за 2016 рiк, регiстри синтетичного облiку. Вибiрково – свiдоцтва на здiйснення господарської дiяльностi, первинна та iнша документацiя, що характеризує фiнансово-господарську дiяльнiсть пiдприємства.
На погляд аудитора, зiбрана в процесi перевiрки iнформацiя забезпечує обґрунтовану пiдставу для висловлення думки аудитора.
Аудиторська перевiрка здiйснювалась за фактичною адресою розмiщення ПрАТ «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС»: м.Київ, вулиця Мельникова, буд. 2/10.
Окремi частини даного висновку не можуть трактуватися роздiльно, а тiльки в логiчно-послiдовному зв'язку з повним текстом даного документу, приймаючи до уваги всi наведенi в ньому припущення та обмеження.
1.2.1. Форма ведення бухгалтерського облiку
Бухгалтерський облiк Товариства ведеться за допомогою спецiалiзованої бухгалтерської комп'ютерної програми «1С:Пiдприємство». Облiк на Товариствi у звiтному перiодi систематизовано на рахунках бухгалтерського облiку в регiстрах синтетичного та аналiтичного облiку шляхом подвiйного запису на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського облiку дiй або подiй, якi викликають змiни в структурi активiв та зобов'язань, власному капiталi товариства, як це передбачено Законом України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» №996-XIV вiд 16.07.99 р. Данi аналiтичних рахункiв тотожнi вiдповiдним рахункам синтетичного облiку на перше число кожного мiсяця. Товариство складає фiнансову звiтнiсть у вiдповiдностi до вимог НП(С)БО 1 «Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi».
1.2.2. Облiкова полiтика
На Товариствi використовується План рахункiв та Iнструкцiя його застосування затвердженi наказом Мiнiстерства Фiнансiв України №291 вiд 30.11.99 р. (далi – Iнструкцiя №291). В перiодi, що перевiрявся, облiкова полiтика вiдповiдає вимогам ЗУ «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» та нацiональним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку (далi – П(С)БО), затверджених Мiнiстерством фiнансiв України, що визначають принципи та методи ведення бухгалтерського облiку i складання фiнансової звiтностi та не суперечать мiжнародним стандартам, за виключенням того, що Товариством використовуються субрахунок 657, який не передбачений Iнструкцiєю №291.
1.2.3. Розкриття iнформацiї за видами активiв
Необоротнi активи
У складi необоротних активiв Товариства за даними балансу станом на 31.12.2016 року облiковуються основнi засоби, iншi фiнансовi iнвестицiї.
Облiк основних засобiв в складi необоротних активiв ведеться по iнвентарних об'єктах. Класифiкацiя основних засобiв вiдповiдає нормам П(С)БО-7 «Основнi засоби». Балансова вартiсть основних засобiв станом на 31.12.16 р. складає 624,0 тис. грн., що вiдповiдає значенню рядка 1010, первiсна вартiсть складає 5049,0 тис. грн., знос – 4425,0 тис. грн., що вiдповiдає значенню рядкiв 1011, 1012 Балансу Товариства. Амортизацiя по основних засобах нараховувалась за прямолiнiйним методом, що не суперечить П(С)БО-7.
Вартiсть «Iнших фiнансових iнвестицiй» станом на 31.12.2016 становить 50,0 тис.грн., i вiдображається по рядку 1035 Балансу Товариства. Iнвестицiю здiйснено у статутний фонд АТ «Артем-Банк». Фiнансовi iнвестицiї класифiкованi у вiдповiдностi до вимог П(С)БО-12 «Фiнансовi iнвестицiї».
Данi синтетичного облiку необоротних активiв вiдповiдають даним звiтностi товариства i в абсолютному значенi становлять 674,0 тис. грн., що вiдповiдає значенню рядка 1095.
Оборотнi активи
У складi оборотних активiв Товариства за даними балансу станом на 31.12.2016 року облiковуються виробничi запаси; незавершене виробництво; товари; дебiторська заборгованiсть за розрахунками за продукцiю, товари, роботи, послуги та за виданими авансами; грошовi кошти та їх еквiваленти; витрати майбутнiх перiодiв; iншi оборотнi активи.
Виробничi запаси станом на 31.12.2016 року складають 421,0 тис. грн., що вiдповiдає значенню рядка 1101 Балансу Товариства. Оцiнка запасiв при їх вiдпуску у виробництво, продажу та iншому вибуттi здiйснюється за методом FIFO, що не суперечить П(С)БО-9 «Запаси».
По рядку 1102 вiдображено статтю «Незавершене виробництво», на якiй станом на 31.12.2016 року облiковується 329,0 тис. грн.
Товари станом на 31.12.2016 року складають 2,0 тис. грн, i вiдображенi в рядку 1104 балансу Товариства.
Данi синтетичного облiку запасiв вiдповiдають даним звiтностi товариства i в абсолютному значенi становлять 752,0 тис. грн. станом на 31.12.16 р., що i зазначено в рядку 1100 Балансу Товариства.
Станом на 31.12.2016 року дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги складає 1087,0 тис. грн., що вiдповiдає значенню рядка 1125 Балансу Товариства. Резерв сумнiвних боргiв за перiод, що аналiзується не нараховувався.
В порушення вимог п. 7 П(С)БО-10 «Дебiторська заборгованiсть» (далi – П(С)БО 10)поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги включається до пiдсумку балансу за первiсною, а не чистою реалiзацiйною вартiстю, як того вимагає вказаний стандарт. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу повинна обчислюватися величина резерву сумнiвних боргiв, який не нараховується.
Наведена вище вимога стандарту, а також один iз головних принципiв пiдготовки фiнансової звiтностi, - принцип обачностi, який наведено у п. 18 НП(С)БО-1 «Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi» не передбачають вибору нараховувати чи не нараховувати резерв сумнiвної заборгованостi. Не передбачають вони i оцiночних суджень щодо доцiльностi чи недоцiльностi їх дотримання. Цi положення є обов’язковими при пiдготовцi фiнансової звiтностi.
Пропонуємо бухгалтерiї Товариства на основi проведеного аналiзу дебiторiв в залежностi вiд строку виникнення їх заборгованостi, керуючись вiдповiдними положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку, прийняти рiшення щодо строку, починаючи з якого на будь-яку заборгованiсть нараховується резерв сумнiвних боргiв. Тобто, на пiдставi пункту 8 вказаного стандарту, ми рекомендуємо використовувати при визначеннi величини резерву сумнiвних боргiв метод аналiзу окремо кожного iз дебiторiв на предмет його платоспроможностi, виходячи з того який строк його заборгованостi перед Товариством.
Вважаємо, що наявнi обмеження є суттєвими, проте не є всеохоплюючими для фiнансових звiтiв Товариства.
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами вiдображено в рядку 1130 i станом на 31.12.2016 року становить 50,0 тис. грн.
Банкiвськi операцiї на Пiдприємствi здiйснюються у вiдповiдностi з Iнструкцiєю «Про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi», затвердженої постановою Правлiння НБУ вiд 21.01.2004 року за № 22, з урахуванням доповнень та змiн.
Облiк операцiй по банкiвським рахункам ведеться на рахунку 311 «Поточнi рахунки в банках». Проведенi операцiї пiдтвердженi виписками банку та додатками до них.
Станом на 31.12.2016 р., як вiдображено в рядку 1167 Балансу Товариства залишок грошових коштiв на рахунках в банках в нацiональнiй валютi становить 1509,0 тис. грн., з них 30054,21 грн в ПАТ «Укрсоцбанк», та 1479131,41 в АТ «Укрексiмбанк».
Витрати майбутнiх перiодiв станом 31.12.2016 становлять 3,0 тис. грн. У складi витрат майбутнiх перiодiв вiдображенi витрати, що мали мiсце протягом 2016 року, але належать до наступних звiтних перiодiв. Порушень вимог положень (стандартiв) бухгалтерського облiку щодо розкриття та облiку цiєї статтi балансу не встановлено.
Iншi оборотнi активи станом на 31.12.2016 р. становлять 85,0 тис. грн. – заборгованiсть, що виникає по розрахунках з податку на додану вартiсть по виданим авансам. Дана iнформацiя вiдображена в рядку 1190 Балансу.
Данi синтетичного облiку оборотних активiв вiдповiдають даним звiтностi товариства i в абсолютному значенi становлять 3486,0 тис. грн. станом на 31.12.16 р., що i зазначено в рядку 1195 Балансу Товариста.
На думку аудитора, статтi активу балансу справедливо й достовiрно розкривають iнформацiю за видами активiв товариства станом на 31.12.16 р. вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
1.2.4. Розкриття iнформацiї про зобов’язання
В роздiлi III «Поточнi зобов'язання i забезпечення» пасиву балансу вiдображенi поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги; поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом; поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з оплати працi; поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами; кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками, поточнi забезпечення; iншi поточнi зобов`язання.
Станом на 31.12.2016 року кредиторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги складає 173,0 тис. грн., що вiдповiдає значенню рядка 1615.
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом станом на 31.12.2016 року складає 265,0 тис. грн. (в тому числi з податку на прибуток складає 170,0 тис. грн., з податку на додану вартiсть 95,0 тис. грн.), що вiдповiдає значенню рядка 1620 Балансу Товариства. Простроченої заборгованостi станом на 31 грудня 2016 року перед бюджетом Товариство не має.
У рядку 1630 вiдображено поточну кредиторську заборгованiсть за розрахунками з оплати працi, яка станом на 31.12.2016 року становить 6,0 тис. грн. Порушень вимог положень (стандартiв) бухгалтерського облiку щодо розкриття та облiку цiєї статтi балансу не встановлено.
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами станом на 31.12.2016 року складає 508,0 тис. грн.- заборгованiсть, яка виникла внаслiдок передоплати покупцiв за ще не наданi послуги та готову продукцiю., що вiдповiдає значенню рядка 1635 Балансу Товариства.
Станом на 31.12.2016 року поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками складає 308,0 тис. грн.– заборгованiсть перед учасниками по виплатi нарахованих дивiдендiв, що вiдповiдає значенню рядка 1640 Балансу Товариства. Порушень вимог положень (стандартiв) бухгалтерського облiку щодо розкриття та облiку цiєї статтi балансу не встановлено.
В рядку 1660 поточнi забезпечення станом на 31.12.2016 року вiдображено 114,0 тис. грн., якi є резервом забезпечення виплат вiдпусток працiвникам.
Iншi поточнi зобов`язання Товариства, що виникають по виданим постачальникам авансам, станом на 31.12.2016 року становлять 8,0 тис. грн,.
Данi синтетичного облiку зобов’язань товариства вiдповiдають даним звiтностi товариства i в абсолютному значенi становлять 1382,0 тис. грн. Перевiрка правильностi нарахування та сплати податкових платежiв та зборiв не проводилась.
Визнання та оцiнка зобов'язань на Товариствi в цiлому вiдповiдає вимогам П(С)БО-11 «Зобов'язання».
На думку аудитора пасив балансу справедливо й достовiрно розкриває iнформацiю про зобов'язання Товариства станом на 31.12.16 р. вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
1.2.5. Розкриття iнформацiї про власний капiтал
Розмiр власного капiталу Товариства станом на 31.12.16 р. вiдображено в рядку 1495 Балансу i вiн становить 2778,0 тис. грн., в тому числi:
• Зареєстрований (пайовий) капiтал – 481,0 тис. грн.- рядок 1400;
• Капiтал у дооцiнках – 1172,0 тис. грн. - рядок 1405;
• Резервний капiтал – 97,0 тис. грн. – рядок 1415;
• Нерозподiлений прибуток – 1028,0 тис. грн. – рядок 1420.
Зареєстрований капiтал Товариства на 31 грудня 2016 року згiдно Статуту становить 481 148 гривень (чотириста вiсiмдесят одну тисячу сто сорок вiсiм гривень ) та розподiлений на 1 924 592 (один мiльйон дев`ятсот двадцять чотири тисячi п`ятсот дев`яносто двi) простi iменнi акцiї, номiнальною вартiстю 0,25 гривнi кожна. Зареєстрований капiтал сплачений повнiстю та розподiлений мiж акцiонерами i облiковується вiдповiдно до встановлених положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
Акцiонери Товариства Часта в статутному капiталi, % Розмiр вкладу до статутного капiталу, грн.
ДАХК «АРТЕМ» 51 245385.50
ТОВ «Перша iнвестицiйна компанiя» 38.62
185810.00
Фiзичнi особи 10.38 489952.5
Всього 100 481 148,00
Статутний капiтал було сформовано виключно за рахунок грошових вкладiв акцiонерiв.
Розкриття iнформацiї про дiї, якi вiдбувалися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан Товариства та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України «Про цiннi папери та фондовий ринок».
Аудит пiдтверджує, що станом на 31.12.2016 р. статутний капiтал ПрАТ «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС» сформований та становить 481,0 тис. грн.
Аналiтичний облiк статутного капiталу вiдображається на балансовому рахунку 40 «Статутний капiтал» своєчасно та достовiрно.
На 31 грудня 2016 року капiтал у дооцiнках Товариства становить 1172,0 тисяч гривень, що вiдображено в рядку 1405.
Резервний капiтал створено за рахунок розподiлу прибутку згiдно Статуту i вiдображено в рядку 1415 Балансу Товариства. Станом на 31.12.2016 року резервний капiтал сформовано у розмiрi 97,0 тис. грн.
В рядку 1420 вiдображено нерозподiлений прибуток, який станом на 31 грудня 2016 року становить 1028,0 тис. грн.
Данi про структуру власного капiталу, з урахуванням даних на початок перiоду, спiвставленнi з регiстрами облiку, балансом, звiтом про фiнансовi результати, звiтом про власний капiтал. Станом на 31.12.16 р. статутний фонд (капiтал) товариства сформовано повнiстю.
На думку аудитора, порядок формування статутного капiталу вiдповiдає вимогам дiючого законодавства України. Статтi роздiлу першого пасиву балансу справедливо й достовiрно розкривають iнформацiю про власний капiтал товариства станом на 31.12.16 р. вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
1.2.6. Фiнансовi результати дiяльностi
За даними облiку протягом року Товариство отримало прибуток у розмiрi 511,0 тис. грн. Методика визначення фiнансового результату за 2016 рiк в цiлому вiдповiдає вимогам НП(С)БО-1 «Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi». Данi наведенi в фiнансовому звiтi Товариства вiдповiдають даним бухгалтерського облiку.
На думку аудитора фiнансовий звiт Товариства справедливо й достовiрно розкриває iнформацiю про обсяг прибутку товариства за 2016 р. вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
1.2.7. Аналiз показникiв лiквiдностi
На пiдставi отриманих облiкових даних ми розрахували та проаналiзували показники фiнансового стану ПрАТ «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС». Данi представленi в таблицi 1 та таблицi 2.
Таблиця 1
Аналiз лiквiдностi пiдприємства
№ п/п Показник
Формула розрахунку Норм.
знач. На початок звiтного перiоду
01.01.2016 На кiнець звiтного перiоду
31.12.2016
1 Коефiцiєнт покриття ф.1 р.1195/ ф.1р.1695
>1
4,58 2,52
2 Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi ф.1(р.1195-1100)/ ф.1р.1695 0,6-0,8
3,29 1,98
3 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi ф.1(р.1160+р.1165)/ ф.1р.1695 >0,
збiльш 2,18 1,09
4 Чистий оборотний капiтал (тис. грн.) ф.1 ((р.1195-р.1170) - р.1695) >0,
збiльш 4,57 2,52
Таблиця 2
Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства
№ п/п Показник
Формула розрахунку Норм.
знач. На початок звiтного перiоду
01.01.2016 На кiнець звiтного перiоду
31.12.2016
1 Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) ф.1р.1495/ ф.1р.1900 >0,5
0,84 0,67
2 Коефiцiєнт фiнансування ф.1(р.1595+1695+1700+1800)/
ф.1р.1495 >1,
зменш 0,19 0,50
3 Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами ф.1 ((р.1195-р.1170)-р.1695)/ф.1р.1195-р.1170 >0,1
0,78
0,60
4 Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу ф.1 (р.1195-р.1170)-р.1695)/ф.1р.1495 >0 збiльш 0,69 0,77
Iнтерпретацiя отриманих показникiв:
• Коефiцiєнт покриття характеризує спiввiдношення оборотних активiв i поточних зобов'язань. Для нормального функцiонування пiдприємства цей показник має бути бiльшим за одиницю. Зростання його – позитивна тенденцiя. Орiєнтовне значення показника пiдприємство встановлює самостiйно. Воно залежатиме вiд щоденної потреби пiдприємства у вiльних грошових ресурсах. Розрахунок такого коефiцiєнту Товариства станом на 31.12.2016 року вказує на високий рiвень покриття, але демонструє тенденцiю до зниження.
• Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi на вiдмiну вiд попереднього показника, враховує якiсть оборотних активiв i є бiльш суворим показником лiквiдностi, оскiльки при його розрахунку враховуються найбiльш лiквiднi поточнi активи (запаси не враховуються). Розрахована величина перевищує нормативнi показники з тенденцiєю до зниження.
• Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi (платоспроможностi) є найбiльш жорстким критерiєм лiквiдностi пiдприємства i показує, яку частину короткострокових зобов'язань можна за необхiдностi погасити негайно. В даному випадку фiнансова дiяльнiсть пiдприємства показує високий рiвень даного коефiцiєнту але демонструє тенденцiю зниження такого коефiцiєнту.
• Чистий оборотний капiтал необхiдний для пiдтримки фiнансової стiйкостi пiдприємства, оскiльки перевищення оборотних коштiв над короткостроковими зобов'язаннями означає, що пiдприємство не лише може погасити свої короткостроковi зобов'язання, але i має резерви для розширення дiяльностi.
Оптимальна сума чистого оборотного капiталу залежить вiд особливостей дiяльностi компанiї, зокрема вiд її масштабiв, об'ємiв реалiзацiї, швидкостi оборотностi матерiальних запасiв i дебiторської заборгованостi. За перiод, що перевiряється, результати господарської дiяльностi Товариства, вiдображають достатнiй рiвень чистих активiв з тенденцiєю до зниження даного коефiцiєнту.
• Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) розраховується як вiдношення власного капiталу до валюти балансу i показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть. Станом на 31.12.2016 показник даного коефiцiєнту знаходиться на рiвнi вищому за достатнiй. Це вказує на достатнiй рiвень забезпеченостi Товариством власним капiталом для погашення зобов’язань за перiод, що аналiзується. В порiвняннi з минулим перiодом, простежується зниження даного коефiцiєнта.
• Коефiцiєнт фiнансування розраховується як спiввiдношення залучених та власних засобiв i характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв. Коефiцiєнт фiнансування показує скiльки позикових коштiв припадає на 1 грн. власних. Розраховане значення коефiцiєнту має значення, що демонструє збiльшення даного коефiцiєнту у порiвняннi з минулим перiодом.
• Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами характеризує рiвень забезпеченостi Товариства ресурсами, необхiдними для проведення незалежної фiнансової полiтики. Значення коефiцiєнту вище за нормативне, що вказує на вiдсутнiсть дефiциту власних оборотних коштiв, але даний коефiцiєнт демонструє тенденцiю до зменшення.
• Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу показує, яка частина власного капiталу використовується для фiнансування поточної дiяльностi, тобто вкладена в оборотнi кошти, а яка – капiталiзована. Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу розраховується як вiдношення чистого оборотного капiталу до власного капiталу. Значення коефiцiєнту нижче норми, що вказує на недостатнiй рiвень використання власного капiталу Товариством для забезпечення поточної дiяльностi оборотними засобами. Проте, даний коефiцiєнт демонструє тенденцiю до зростання.
2. Опис вiдповiдальностi управлiнського персоналу за пiдготовку та достовiрне представлення фiнансових звiтiв
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
3. Опис вiдповiдальностi аудитора за надання висновку стосовно фiнансової звiтностi
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
4. Аудиторська думка
Складання аудиторського висновку щодо повного комплекту фiнансової звiтностi регламентується МСА 700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора». У зв’язку з наявнiстю пiдстав для висловлення модифiкованої думки даний аудиторський висновок складено вiдповiдно до МСА 705 «Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора».
4.1. Пiдстава для висловлення модифiкованої думки
1. У результатi проведеного аудиту встановлено, що iснували обмеження обсягу аудиту. Вiдповiдно до вимог п. 7 П(С)БО 10 поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги включається до пiдсумку балансу за первiсною, а не чистою реалiзацiйною вартiстю, як того вимагає вказаний стандарт.
2. Товариство використовує рахунки бухгалтерського облiку з порушенням встановлених норм Iнструкцiї №291.
Вищезазначенi питання мають обмежений вплив на фiнансовi звiти i не перекручують загальну рiчну фiнансову звiтнiсть товариства та стан справ в цiлому.
Таким чином, на пiдставi отриманих аудиторських доказiв для обгрунтування думки, ми дiйшли висновку, що наявнi обмеження є суттєвими, проте не є всеохоплюючими для фiнансових звiтiв пiдприємства. Iнших суттєвих фактiв не вiдповiдного розкриття iнформацiї нацiональним П(С)БО не встановлено.
4.2. Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питань, про якi йдеться у параграфi 4.1. «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки», фiнансова звiтнiсть суб’єкта перевiрки надає достовiрну iнформацiю про його фiнансовий стан на 31.12.2016 року, та його фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату, вiдповiдно до вимог Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку в Українi.
4.3. Пояснювальний параграф
3. Не змiнюючи нашої думки, ми звертаємо увагу на те, що рiвень iнфляцiї в 2016 роцi – 12,4%. Керiвництвом Товариства були проаналiзованi деякi критерiї та зроблений висновок, що економiчний стан в Українi не вiдповiдає ситуацiї, що характеризується гiперiнфляцiєю, а саме: швидке сповiльнення iнфляцiї у 2016 роцi дозволило НБУ понизити облiкову ставку та як наслiдок, у 2016 роцi спостерiгалося зниження вiдсоткових ставок за депозитами. Зважаючи на те, що згiдно з П(С)БО 22 проведення перерахунку фiнансової звiтностi є питанням судження, Керiвництво Товариства прийняло рiшення не проводити перерахунок фiнансової звiтностi станом на 31 грудня 2016 року.
4. Не змiнюючи нашої думки, звертаємо увагу на можливий вплив на фiнансову звiтнiсть Товариства економiчної кризи та полiтичної нестабiльностi, якi тривають в Українi, а також що їхнє остаточне врегулювання неможливо передбачити з достатньою вiрогiднiстю, i вони можуть негативно вплинути на економiку України та операцiйну дiяльнiсть Товариства. Висловлюючи нашу думку ми не брали до уваги це питання.
ЗВIТ ЩОДО ВИМОГ IНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ I НОРМАТИВНИХ АКТIВ
5. Iнша допомiжна iнформацiя, щодо якої в окремих параграфах аудитор висловлює думку
5.1. Вiдповiдностi вартостi чистих активiв
На основi даних Балансу (Звiту про фiнансовий стан) станом на 31.12.2016 року Товариство здiйснило розрахунок вартостi чистих активiв.
Найменування показника За звiтний перiод За попереднiй перiод
Розрахункова вартiсть чистих активiв (тис. грн.) 2778,0 2316,0
Статутний капiтал (тис. грн.) 481,0 481,0
Скоригований статутний капiтал (тис. грн.) 481,0 481,0
Опис Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв i статутним капiталом на кiнець звiтного перiоду становить 2297,0 тис. грн. Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв та скоригованим статутним капiталом на кiнець звiтного перiоду становить 2297,0 тис. грн. Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв i статутним капiталом на кiнець попереднього перiоду становить 1835,0 тис. грн. Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв та скоригованим статутним капiталом на кiнець попереднього перiоду становить 1835,0 тис. грн.
Висновок Вартiсть чистих активiв Товариства бiльша вiд статутного капiталу (скоригованого). Вимоги п.3 ст.155 Цивiльного кодексу України дотримуються.
Розрахункова вартiсть чистих активiв за 2016 рiк обчислена виходячи з порядку розрахунку вартостi чистих активiв наведеному в Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв, затверджених рiшенням ДКЦПФР № 485 вiд 17.11.04 р., а саме вартiсть чистих активiв дорiвнює рiзницi активiв та зобов’язань станом на 31.12.2016 р.
5.2. Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю та iншою iнформацiєю
В результатi проведення аудиту Товариства аудитором не було встановлено суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю, що розкривається Товариством та подається до комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.
5.3. Значнi правочини
За даними рiчної фiнансової звiтностi Товариства вартiсть активiв на початок року складає 2761,0 тис. грн. Мiнiмальна сума правочину, яка пiдлягає дослiдженню Аудитором складає 276,1 тис. грн.
ПрАТ «Виробничо-Комерцiйна фiрма «АС» у 2016 роцi було укладено 2 правочини на загальну вартiстю 13 351 187 гривень, якi вiдповiдно до ст.70 Закону України «Про акцiонернi товариства» визнано значними (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi). Вартiсть вказаного правочину не перевищила затверджену рiчними загальними зборами акцiонерiв вiд 12.04.2016 року та позачерговими загальними зборами 28.10.16р граничну сукупну вартiсть значних правочинiв, а саме:
- Договiр №123/016-11/П вiд 06 квiтня 2016 року НА ПОСТАВКУ ДЕТАЛЕЙ, цiна договору становить 12 587 987 грн. (Дванадцять мiльйонiв п’ятсот вiсiмдесят сiм тисяч дев’ятсот вiсiмдесят сiм гривень), в тому числi ПДВ становить 2 097 997 грн. (Два мiльйони дев’яносто сiм тисяч дев’ятсот дев’яносто сiм гривень).
- Договiр №67/016-11/П вiд 24 червня 2016 року НА ПОСТАВКУ ДЕТАЛЕЙ, цiна договору становить 763 200 грн. (Сiмсот шiстдесят двi тисячi двiстi гривень), в тому числi ПДВ становить 106 000 грн. (Сто шiсть тисяч гривень).
5.4. Вiдповiднiсть стану корпоративного управлiння, у т. ч. стану внутрiшнього аудиту вимогам законодавства
Метою виконання аудиторських процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо вiдповiдностi системи корпоративного управлiння у товариствi вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту.
Формування складу органiв корпоративного управлiння Товариства здiйснюється вiдповiдно до:
• Статуту, затвердженого загальними зборами акцiонерiв;
• Рiшення загальних зборiв акцiонерного Товариства .
Товариством на пiдставi статтi 73 Закону України «Про акцiонернi товариства» обрано ревiзора. Вiдповiдно до вимог вказаного закону та Статуту Товариства ревiзором обрано особу, що не є членом наглядової ради, виконавчих та iнших органiв Товариства. Статутом Товариства не передбачено створення органiв внутрiшнього аудиту.
5.5. Iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
В результатi проведення аудиту Товариства аудитор не отримав доказiв обставин, якi можуть свiдчити про можливiсть того, що фiнансова звiтнiсть мiстить суттєве викривлення внаслiдок шахрайства.
6. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Найменування Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю
«БЕНТАМС АУДИТ»
Код за ЄДРПОУ 40182892
Данi Свiдоцтва про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, виданого АПУ
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв № 4656, видане згiдно з Рiшенням Аудиторської Палати України вiд 24.12.2015 року № 319/2, чинне до 24.12.2020 року
Свiдоцтво про внесення до реєстру аудиторiв та аудиторських фiрм, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв Свiдоцтво про внесення до реєстру аудиторських фiрм, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв видане НКЦПФР, реєстрацiйний номер свiдоцтва 382, серiя та номер свiдоцтва П 000382, строк дiї Свiдоцтва з 19.07.2016 року до 24.12.2020 року
Мiсцезнаходження 04107, Україна, м. Київ, вул. Татарська, 7, оф.89
Телефон (044) 492-25-43
7. Вiдомостi про умови договору
Дата та номер договору Договiр № 21-1/02/17 вiд 21.02.2017 року
Перiод, яким охоплено проведення аудиту З 01.01.2016 по 31.12.2016 року
Дата початку та дата закiнчення аудиту Початок – 22.02.2017 року
Закiнчення – 14.04.2017 року
8. ПIДПИС
Аудитор ТОВ «БЕНТАМС АУДИТ» Слугiна Н.В.
Сертифiкат «А» № 007234 чинний до 24.12.2019 року згiдно рiшення Аудиторської Палати України №304/2 вiд 24.12.2014 року
Директор ТОВ «БЕНТАМС АУДИТ» Слугiна С.А.
Сертифiкат «А» № 001885 чинний до 27.12.2018 року згiдно рiшення Аудиторської Палати України №281/2 вiд 31.10.2013 року
Диплом з Мiжнародної Фiнансової Звiтностi DipIFR вiд 23.12.2013 р.;
Сертифiкат №831/02/2015 внутрiшнього аудитора контролю якостi ISO 9001:2008)
д/н д/н д/н |
|